تبلیغات
وبلاگ حقوقی وحید دینوراژان - * الزام كارت «پایان خدمت» برای نقل و انتقالات رسمی برداشته شد.
 

رییس كانون سردفتران و دفتریاران گفت: به موجب قانون «اصلاح موادی از قانون خدمت وظیفه عمومی» كه در جلسه‌ی علنی یك‌شنبه مورخ بیست و دوم آبان ماه ۹۰ مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ دوم آذر ۹۰ به تایید شورای نگهبان رسید، بند «و» ماده ۱۰ حذف شد و براین اساس از این پس هرگونه نقل و انتقال در دفاتر اسناد رسمی نیاز به كارت پایان خدمت ندارد.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدرضا دشتی اردكانی در نشست خبری روز شنبه خود با اصحاب رسانه با اشاره به ماده ۱۰ قانون خدمت وظیفه عمومی افزود: بند ''و'' این ماده بیش از این مقرر می‌داشت ثبت هرگونه نقل و انتقال غیرقهری اموال به طور مستقیم و غیرمستقیم در دفاتر اسناد رسمی نیاز به بررسی وضعیت مشمول دارد.

وی افزود: سرانجام با رایزنی‌ها و كار كارشناسی چند ماهه‌ای كه با حضور مسئولان و كارشناسان كانون سردفتران و دفتریاران و ستادكل نیروهای مسلح در كمیسیون مربوطه صورت گرفت، مجلس شورای اسلامی به منظور رفع معضلات و تسهیل تنظیم اسناد رسمی در دفاتر اسناد، بند ''و'' را حذف كرد. بنابراین با اجرای این قانون از این پس انجام هرگونه ثبت نقل و انتقال در دفاتر اسناد رسمی نیازی به تعیین و تكلیف سربازی و ارائه كارت پایان خدمت یا معافیت ندارد.

اردكانی تصریح كرد: بنابراین افراد ذكور كه به سن قانونی ۱۸ سال تمام رسیده باشند می‌توانند بدون كارت پایان خدمت وظیفه عمومی نسبت به جابجایی، نقل و انتقال و تنظیم هرگونه سند رسمی در دفاتر اسناد رسمی اقدام كنند.

رییس كانون سردفتران و دفتریاران خاطر نشان كرد: پیش‌بینی می‌شود با این اقدام مجلس جلوی تخلفات مربوط به وضعیت مشمولین در ارتباط با امور ثبتی و نقل و انتقال گرفته شده و گامی مهم در راستای ترویج سند رسمی در جامعه برداشته شود.تاریخ : سه شنبه 9 خرداد 1391 | 07:02 ب.ظ | نویسنده : وحید دینو راژان | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • گود ای