تبلیغات
وبلاگ حقوقی وحید دینوراژان - تمام توان قضایی و اداری صرف گره گشایی از گره کار مردم است.

رییس کل دادگستری استان كرمان و هیات همراه متشکل از معاون قضایی، رییس حفاظت و اطلاعات، مسئول ارزشیابی قضات و مدیر روابط عمومی دادگستری استان كرمان از دادگاه‌های عمومی گلباف و ماهان بازدید کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ حجت‌الاسلام علی توکلی در دیدار رییس و کارکنان دادگاه عمومی گلباف، وضعیت عملکردی این حوزه قضایی را مناسب ارزیابی و تصریح كرد: تمام توان قضایی و اداری باید صرف گره‌گشایی از كار مردم و رفع مشکلات آنان شود.

وی مهاجرت گسترده مردم و به‌ویژه جوانان را از این شهر نگران‌کننده خواند و افزود: گلباف از توانمندی اقتصادی و کشاورزی مناسبی برخوردار است و باید با برنامه‌ریزی مناسب زمینه اشتغال در این منطقه بیشتر فراهم شود.

یدالله سپهری ـ دادرس دادگاه عمومی گلباف ـ نیز در این بازدید با اشاره به ویژگی‌های جغرافیایی این شهرستان و نزدیکی به مناطق تردد اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر گفت: قرار گرفتن در این مسیر صدمات زیادی را به این منطقه و وضعیت امنیتی، اقتصادی آن وارد کرده است.

رییس کل دادگستری استان كرمان همچنین در بازدید از دادگاه عمومی ماهان و در گفت‌وگو با قضات این حوزه قضایی خاطرنشان كرد: ماهان به عنوان دروازه ورودی شهر کرمان از سمت جنوب و شرق قرار گرفته و این منطقه را از جهاتی پر اهمیت ساخته است.

وی سابقه تاریخی، قرار داشتن اماکن و ابنیه فرهنگی در این شهر و خوش آب و هوا بودن را از ویژگی‌های این منطقه برشمرد و افزود: طی سال‌های اخیر زمینه دعاوی حقوقی و ملکی به خاطر ارزش افزوده زمین در این منطقه افزایش یافته و پرونده‌های زیادی را به دستگاه قضایی وارد ساخته است.

رییس کل دادگستری استان كرمان فرصت‌طلبی سودجویان و زمین‌خواران را در تصرف اراضی دولتی در این منطقه یکی از مباحث جدی در سال‌های اخیر برشمرد و یادآور شد: به تمامی ادارات و سازمان‌های متولی دراین رابطه هشدارهای لازم داده شده و بر نظارت جدی آنها بر امور اراضی تاکید شده است.

وی از قضات این دادگاه خواست با جدیت و قاطعیت به پرونده‌های زمین‌خواری رسیدگی و با متخلفان برخورد کنند.

 

 تاریخ : دوشنبه 21 آذر 1390 | 07:04 ب.ظ | نویسنده : وحید دینو راژان | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • گود ای